KONTAKT +48 509 310 603 +48 22 72 886 72 W okresie od 15.03.2022 do 15.09.2022 wizyta w sklepie po uzgodnieniu telefonicznym
Producent:
Kod produktu: 0A9040LB001
Dostępność: Produkt niedostępny

Narty NORDICA DOBERMANN SPITFIRE 72 RB FDT + XCELL 12 FDT 2020

Narty NORDICA DOBERMANN SPITFIRE 72 RB FDT + XCELL 12 FDT 2020
Produkt niedostępny
1890.00
3799.00zł (Taniej o 50%)
Brak produktu na stanie. W przypadku zainteresowania prosimy o kontakt: +48 509 310 603

Przy składaniu zamówienia w uwagach prosimy o podanie: długości skorupy buta w mm, wagę, wiek narciarza, poziom umiejętności w skali od 1 do 10

Montaż i regulacja wiązań do nart gratis!

Narty NORDICA DOBERMANN SPITFIRE 72 RB FDT z wiązaniami XCELL 12 FDT w kolorze black przygotowane są przede wszystkim dla sporowców, którzy lubią zarówno ubite stoki, jak i niewyznaczone trasy. Ten model jest odpowiednio wyprofilowany i przystosowany do długiej jazdy po prostych trasach, jak i do skrętów. Możliwe jest to między innymi dzięki konstrukcji rdzenia, który wykonany został z drewna. Rdzeń otoczony jest dwoma metalowymi warstwami dla wzmocnienia. Lepszy i zwinniejszy skręt narty możliwy jest dzięki szerszemu dziobowi tak jak w nartach SL. Natomiast talia oraz zakończenia nart są tak samo przygotowane, jak w przypadku narty GS. W ten sposób można łagodnie przechodzić z długich na krótkie skręty. Co więcej, ten model nart wyposażony jest w nową płytę Recoil Power Plate, dzięki której narciarz pod butem ma większą stabilność, więcej mocy, a także twardość, również łatwa regulacja wiązania FDT.

Factory Base Bevel: 1°
Factory Side Bevel: 2°

Użytkownicy : Ekspert
Zaawansowany
Płeć : Mężczyzna
Grupa : On Piste
Rocker : Full Camber
Technologie : Energy 2 Ti, Sidewall, Carbon Race Bridge, Dynamic Race Shovel, Recoil Power Plate, Dobermann Carbon Chassis
System : FDT Race Plate Pro
Rdzeń : Performance Wood+Metal+Carbon
Wiązania : XCELL 12 FDT Din 4-12 TCX
Długość [cm] Taliowanie [mm] Promień skrętu [m]
174 122-72-102 16,0
Odbiór osobisty 0 zł
Kurier DPD/GLS od 25 zł
Kurier GLS/DPD od 35 zł
ENERGY TITANIUM BRIDGE
ENERGY TITANIUM BRIDGE

Konstrukcja ENERGY 2 TITANIUM BRIDGE rodem z Puchara Świata. Pełny rdzeń drewniany z dwoma warstwami tytanalu. Udoskonalony Carbon Race Bridge na wysokości dziobów i piętek. Ścianki boczne wykonane z fenolu dodają precyzji i zwiększają stabilność w lodowych warunkach. Dzięki karbonowej warstwie GR 400 cała konstrukcja jest lżejsza.

   

PŁYTA FDT
PŁYTA FDT

Nowa płyta FDT inspirowana płytą Marker Piston z Pucharu Świata. Pozwala prasować nartom na całej długości dodając mocy i przyjemności z jazdy.

Korzyści:

  • Technologia FDT
  • Umożliwia ugięcie narty na całej długości
  • Inspirowana płytą RACE
  • Płynny transfer energii
  • Prosta regulacja wiązań

RECOIL POWER PLATE
RECOIL POWER PLATE

Recoil Power Plate to technologia, dzięki której narta ma swój naturalny potencjał. Wszystko to za sprawą specjalnej płytki, która wpływa na zachowanie naturalnego kształtu narty, czyli jej wygięcia. To z kolei ma bezpośredni wpływ na jej większą stabilność oraz żywotność. W ten sposób rzutuje ona również na bardziej płynne i tym samym skuteczniejsze przekazywanie mocy na nartę. Ta nowoczesna technologia zapewnia także narcie odpowiednią elastyczność oraz sztywność. Do tego jest bardzo prosta przy regulacji wiązania.

CARBON RACE BRIDGE
CARBON RACE BRIDGE

CARBON RACE BRIDGE to technologia, która przede wszystkim zapewnia większą wydajność oraz stabilność. Wszystko to jest możliwe dzięki wykorzystaniu płytki, która umieszczona została wewnątrz konstrukcji narty. Dokładnie znajduje się ona w okolicy piętek oraz dziobu narty. Sprawia, to, że możliwe jest maksymalne przekazanie mocy poprzez bardzo wydajny przesył energii. Poza tym technologia ta dba o komfort i bezpieczeństwo, ponieważ zwiększa stabilność oraz przyczepność krawędzi w czasie wykonywania manewrów. Warto również wspomnieć, że wpływa to także na lepsze i łatwiejsze skręty.

DYNAMIC RACE SHOVEL
DYNAMIC RACE SHOVEL

DYNAMIC RACE SHOVEL to technologia, która zapewnia łagodniejsze wygięcie dziobu. Dzięki temu, że jest on mniej agresywny, to daje narciarzowi lepszą równowagę, a tym samym maksymalną stabilność i pełną kontrolę. Wpływa to również bardzo korzystnie na wykonywanie manewrów w tym na skręty, które są bardziej precyzyjne i można je z łatwością pokonać. Tej technologi narty zawdzięczają również wszechstronne i łatwe działanie w każdych warunkach nawierzchni na stoku i poza nim.

d

DOBERMANN CARBON CHASSIS
DOBERMANN CARBON CHASSIS

DOBERMANN CARBON CHASSIS to nowoczesna technologia, która ma bezpośredni wpływ na konstrukcję narty. Dzięki niej wbudowane zostały kanaliki z karbonu, które wpływają korzystnie na lepsze prowadzenie narty, a jednocześnie na poprawę jej szybkości. W zależności od rodzaju konstrukcji łatwość w prowadzeniu zwiększa się od 15 do 35%. Te kanały z włókna węglowego korzystnie wpływają również na stabilność narty w czasie jazdy w różnych warunkach. Jednym słowem technologia ta poprawia jakość prowadzenia, a tym samym zwiększa satysfakcję z jazdy.

Polecamy
Inne produkty z tej kolekcji
BLOG