Jakie narty w tym sezonie?
Za nami kolejne Targi ISPO w Monachium a co za tym idzie szereg nowych informacji i przedsmaku tego, co nas czeka w sezonie narciarskim 2016 /2017. A trochę tego jest.
Przegląd trendów w budowie nart na najbliższy sezon.
Zacznijmy może od nowości. W tym sezonie jest boom na różnorodność damskich modeli. Są one coraz mniej ograniczane, a dziewczyny uwielbiające białą jazdę, mogą wybierać wśród najbardziej profesjonalnych modeli. W „babskich” nartach w tym sezonie nie zabraknie nowości dla każdego stylu jazdy. Tworzone są modele zarówno dla fanek jazdy na przygotowanych trasach, jak i te dla zjazdów poza nimi. Freestyle, freeride, turowe co tylko chcemy.
Kolejny trend to coś, o czym musimy powiedzieć, wspominając o turówkach. Tak, narty turowe to już nie czyjeś widzimisię, ale stały asortyment dla zapalonego narciarza. Skituring zaczyna coraz bardziej bić rekordy popularności, stając się zimowym odpowiednikiem fitness czy nordic walking, dlatego narty tego typu na stałe goszczą już w produktach każdej marki.
W tej chwili ilość technologii budowy sprzętu narciarskiego jest naprawdę momentami przytłaczająca, dlatego też producenci już nie tylko po prostu stosują i opisują wykorzystane innowacje, ale i tworzą sprzęt, który wizualnie podkreśla walory tych rozwiązań. W ten sposób cała narta już na pierwszy rzut oka nabiera odpowiedniego charakteru, zgodnie z jej przeznaczeniem oraz sugeruje, jakie technologiczne nowinki są w niej zastosowane.
Zmniejszenie wagi nart - trend na nowy sezon.
No i podsumowując poprzednie akapity, oczywiście trzeba powiedzieć jakie innowacje są w nartach na sezon 2016 /2017 zastosowane oraz jakie technologie stały się już normą w ich tworzeniu. Głównym trendem jest ciągłe zmniejszanie wagi nart zarówno poprzez zmniejszenie masy i grubości rdzenia, jak i tytanowych wzmocnień i karbonowych wypełniaczy. Dodatkowo pojawiają się nowe materiały takie jak len, konopie czy bazalt. Wszystko, po to by narty były jeszcze lżejsze a przy okazji niezwykle wytrzymałe, jak i gwarantujące optymalną stabilność.