KONTAKT +48 509 310 603 +48 22 72 886 72 Pn - Pt: 11:00 – 19:00 Sob: 10:00 - 17:00

Kaski narciarskie z szybą, czy warte swojej ceny?

27.01.2023

Jeszcze do niedawna na stokach królowały standardowe kaski narciarskie w zestawie z dokupowanymi goglami. Jednak powoli coraz większe rzesze fanów białego szaleństwa przekonuje się do kasków mających na stałe zamontowaną szybę. Co prawda są one nieco droższe niż standardowe kaski, ale kupując je, nie trzeba się już martwić o gogle i w ostatecznym rozrachunku kask narciarski z szybą wyniesie nas tyle samo, co zwykły kask narciarski plus gogle.

To czy kask narciarski z szybą warty jest swojej ceny, najlepiej jest rozważyć na podstawie wad i zalet tego produktu, w porównaniu do tradycyjnych rozwiązań.

Zalety kasków z szybą:

Na stałe przymontowana szyba do kasku, na pewno pozwala na znacznie większą ochronę przed urazami mechanicznymi twarzy podczas upadku, jak i kaski z szybą zazwyczaj dużo bardziej osłaniają skórę twarzy przed warunkami atmosferycznymi. Jako że szyba przymontowana jest za pomocą uchwytów do kasku, pozbywamy się wrażenia ucisku źle dopasowanych gogle, w obrębie nosa, skroni, czy policzków. Kask z szybą może być także świetnym rozwiązaniem dla okularników, którzy doskonale znają problem pogodzenia dobrej ostrości wzroku z zabezpieczaniem oczu. No i oczywiście szyba będąca częścią kasku sprawi, że nie sposób ją zgubić, jak i łatwo ją po prostu unieść, aby odsłonić oczy.

Wady kasków z szybką:

Większych wad dla tego rozwiązania chyba raczej brak. Można zastanawiać się nad tym, że ilość kasków z szybą jest znacznie niższa niż innych kasków i osobnych gogli, przez co czasami wybór ogranicza się do zaledwie kilku sztuk. To znowu sprawia, że niekoniecznie łatwo odnajdziemy kaski zapewniające konstrukcje szyby w najnowszych technologiach, które o wiele łatwiej znaleźć w goglach.

Jeżeli zdecydujesz się na zakup kasku wraz z zamontowaną szybą, przeglądając dostępne opcje, pamiętaj, że najczęściej w sklepach pojawiają się kaski marki BOLLE V-LINE, MIGHT VISOR, QUIZ dlatego zawsze warto mieć w razie czego typ w postaci któregoś z nich.