KONTAKT +48 509 310 603 +48 22 72 886 72 Pn - Pt: 11:00 – 19:00 Sob: 10:00 - 17:00

Kupowanie kasku narciarskiego

08.10.2019

Kask narciarski to niezbędny element wyposażenia na stoku. Tak jak w każdym innym sporcie, także w narciarstwie ochrona głowy to podstawa, a podczas jazdy w warunkach, jakie są na stoku, ważna jest też termoizolacja. Jednak by kask spełniał swoje zadanie, musi być prawidłowo dopasowany.

Mierzenie głowy.

Kaski narciarskie najczęściej posiadają rozmiar w centymetrach. Jak zmierzyć jaki kask potrzebujemy? Za pomocą miarki krawieckiej zmierzmy obwód głowy od najbardziej wystającego obszaru z tyłu głowy, do około 1 cm nad brwiami. Dobrze jest do tego wyniku dodać około 1 cm „luzu” dla lepszego dopasowania kasku.

Jeżeli decydujemy się na gogle, pamiętajmy o tym, że kask musi z nimi współgrać. Dobrze jest dobrać go tak, aby różnica w obwodzie pomiędzy nimi była minimalna. Będzie to chronić przed zimnem i wiatrem. Szerokość zapięcia z tyłu powinna być taka jak szerokość paska gogli dla najlepszego ich trzymania.

Przymiarka.

Podczas zakupu kask narciarski należy przymierzyć. Pomimo paramentów na nim napisanych pamiętajmy, że każda głowa jest inna. Dobrze dobrany kask nie powinien uciskać ani tym bardziej powodować bólu czy dyskomfortu. Równocześnie kask musi przylegać ściśle do głowy. Po założeniu go, zapięcie nie powinno uwierać w żaden sposób, a podczas ruszania głową tył-przód, jak i na boki kask nie powinien przesuwać się ani zmieniać pozycji.