KONTAKT +48 509 310 603 +48 22 72 886 72 Pn - Pt: 11:00 – 19:00 Sob: 10:00 - 17:00

Rodzaje nart ze względu na charakter jazdy

25.07.2016

Narta narcie nierówna. Wbrew temu, co mogłoby się wydawać, budowa i kształt narty ma niesamowity wpływ na to, do jakiego rodzaju jazdy są one idealne, a w jakich warunkach całkowicie odpadają. Można wyróżnić wiele rodzajów sprzętu, ale ważne jest znać, chociaż podstawy, zanim zdecydujemy się na ich zakup.

Race World Cup to grupa nart przeznaczona do konkurencji sportowych, a więc z parametrami zatwierdzonymi przez FIS. Narty takie są bezproblemowo dostępne także dla amatorów energicznej jazdy. Można cieszyć się zawodowymi osiągami kupując na przykład  ELAN SLX, HEAD WORLDCUP REBELS iSLR, VOLKL RACETIGER SL. W tej kategorii odnajdziemy także podział na sprzęt przeznaczony do zjazdów stricte slalomowych, z podziałem na poszczególne kategorie, jak i narty do biegów zjazdowych przystosowane do osiągania dużych prędkości.

Grupa Race Carve to narty przeznaczone dla tych, którzy nie czują się zawodowcami, ale chcą także w wygodny sposób zasmakować odrobiny adrenaliny. Narty te osiągają zadowalające prędkości, jak i promienie skrętów. Nadają się do przygotowanych tras sportowych, pozwalając na jazdę po nich każdemu. Porównywalne do samochodów sportowych z wyższej półki, niestety także cenowo.

All-Mountain, to kategoria sprzętu uniwersalnego, jak sama nazwa wskazuje. W grupie tych nart odnajdziemy zarówno sprzęt dla zaawansowanych narciarzy, np.VOLKL FLAIR SC CARBONHEAD Supershape i.Rally SW, ROSSIGNOL PURSUIT 700 Ti, jak i dla tych początkujących typu ROSSIGNOL FAMOUS 2, VOLKL FLAIR 73. Bardzo wygodne, jak i ułatwiające zjazdy oraz wgłębianie się w świat narciarstwa.

Narty Freeski, to modele nart zyskujące coraz większą rzeszę fanów. Wynika to z ich charakteru, który można porównać do samochodu terenowego. Nadają się zarówno na trasy, jak i poza nimi, ułatwiając jazdę nawet w trudnych warunkach.

Narty Skitour, w skrócie nart do wędrówek  poza szlakami.

Oprócz wyżej wymienionych grup istnieją oczywiście modele przeznaczone dla odpowiedniej płci i wieku, gdyż dobór odpowiednich nart pod tym względem także ma olbrzymie znaczenie.