KONTAKT +48 509 310 603 +48 22 72 886 72 Pn - Pt: 11:00 – 19:00 Sob: 10:00 - 17:00

Rower trekkingowy, czyli idealny sprzęt na wycieczki

17.06.2018

Wśród wielu nowoczesnych kategorii rowerowych wyewoluował model dla tych, którzy jazdę na rowerze nie tylko „uprawiają”, ale jest ona ich sposobem na życie, czy choćby na wypełnienie wolnego czasu. Rower, który zastępuje samochód na dłuższych wycieczkach, pozwalając na cieszenie się przyrodą. Taki jest właśnie rower trekkingowy, często nazywany też rowerem turystycznym. Sprzęt przeznaczony dla osób, które chcą korzystać z możliwości popedałowania nie tylko na co dzień, ale też podczas urlopów i wielokilometrowych wycieczek.

Rowery trekkingowe to dosyć ciężki sprzęt, mający na celu także przewozić inne ciężkie akcesoria. Należy pamiętać, że wybierając się na długie, wielotygodniowe wycieczki, użytkownicy rowerów trekkingowych nie mają jednego, małego plecaka. Rower jest obciążony sakwami, tobołkami, plecakiem, śpiworem i wieloma innymi elementami.W ekstremalnych przypadkach waga jego może przekroczyć 50 kg. Z tego powodu rowery trekkingowe są niezwykle wytrzymałym sprzętem.

Zazwyczaj rowery turystyczne – trekkingowe to także cały zestaw akcesoriów pozwalających na wygodne i bezpieczne podróżowania. Sprzęt wyposażony jest w błotniki, bagażnik, światła, różnego rodzaju uchwyty na bagaże na całej sowiej powierzchni z optymalnymi możliwościami ich równomiernego rozłożenia, a także coraz częściej na przykład w akcesoria takie jak gps. Posiada też możliwość doczepiania przyczepek turystycznych czy innych potrzebnych sprzętów.

Rowery trekkingowe zazwyczaj posiadają 28-calowe koła, jednak zdarzają się też 26-calowe, zbliżone wielkością do standardowych kół w rowerach MTB.

Rower trekkingowy sprawdza się na drogach nieutwardzonych, jak i w przestrzeni miejskiej.To dobra alternatywa dla wszystkich, którzy chcą używać roweru na co dzień, ale od czasu do czasu na tym samym sprzęcie chcą też wyruszyć w dłuższe, niecrossowe trasy.