KONTAKT +48 509 310 603 +48 22 72 886 72 Pn - Pt: 11:00 – 19:00 Sob: 10:00 - 17:00

Rowery miejskie – miejski sposób na życie

26.04.2018

Rowery miejskie coraz bardziej zyskują grono sympatyków. Nie ma się co dziwić. Tak jak rośnie rzesza fanów miejskich samochodów, tak Ci chcący być bardziej Eko lub też zadbać o swoją formę i porcję ruchu wybierają City Rowery. Ale czym dokładnie cechuje się tego typu rower? Już odpowiadamy.

Rowery miejskie jak sama nazwa wskazuje powstały po to, by uprzyjemnić i zrewolucjonizować jazdę po mieście. Nie jest to szybka jak błyskawica szosówka czy sprzęt, który nadaje się na długie, leśne wycieczki. Wręcz przeciwnie. Jest to rower, który powstał wyłącznie do jeżdżenia po utwardzonych powierzchniach, przystosowany do tego, że częściej hamuje się na światłach, niż osiąga większe prędkości. Do tego wyposażony jest zazwyczaj w koszyk lub bagażnik, który pozwala na przewożenie bagaży, zakupów, małych zwierząt.

Rower miejski – City to świetny wybór dla osób pracujących w miejscach, gdzie obowiązuje swoisty dresscode, a jednocześnie chcą się przesiąść bez większych negatywnych skutków dla czasu, na bardziej ekologiczną opcję niż samochód. Budowa roweru miejskiego to niezwykła wygoda, jeżeli chodzi o dobrany do niego strój. Nie trzeba się martwić o żadne zabrudzenie odzieży, czy to, że zwiewna i lekka sukienka wkręci się w łańcuch. Te rowery powstały po to, by móc na nich przemierzać drogę do pracy, przy okazji dbając o środowisko. Może być to ważne szczególnie dla kobiet, choćby na powyższym przykładzie zwiewnej sukienki. Zarówno poza podczas jazdy, jak i przystosowanie sprzętu sprawia, że można się na nim poruszać po mieście bez obaw o „pokazanie za dużo”. Rowery te nie posiadają wysokiej ramy i w można się na nim przemieszczać, zachowując grację i styl.

To także świetna możliwość dla rodzin, które chcą jeździć na rodzinne pikniki do parku, czy w przypadku rodziców maluszków, wozić je w specjalnych, doczepianych dziecięcych wózkach do przedszkola.

Chcesz być Eko, dbać o formę i podążać za miejskim stylem? Rower miejski to zdecydowanie odpowiednia opcja.