KONTAKT +48 509 310 603 +48 22 72 886 72 biuro|starsport.com.pl| |biuro|starsport.com.pl Poniedziałek-piątek: 11:00 - 19:00 / Sobota: 11:00 - 18:00 / Niedziela: 11:00 - 15:00

Narty - kupić czy wypożyczyć?

08.10.2016

To pytanie pojawia się głównie wśród osób, które lubią, lub mają ochotę zacząć swoją przygodę na stokach, ale wiedzą, że w ciągu roku nie będą mieli większej ilości wolnego czasu, a na nartach spędzą w sezonie maksymalnie kilka dni. W takim wypadku najczęściej słychać, że dobrze po prostu skorzystać z wypożyczalni. Szczerze? Nie zgodzę się z tym. Jasne, że daje to dużą oszczędność, ale wpływa też na komfort naszej jazdy.

Po pierwsze po sezonie narty z wypożyczalni są zazwyczaj mocno zniszczone, a ich renowacja przebiega „z automatu”, a nie poprzez dopasowanie ich do indywidualnych potrzeb. To sprawia, że sprzęt taki jest niewygodny, nie ulega naszemu stylowi jazdy, a krawędzie mogą być serwisowane w zupełnie inny sposób, niż byśmy zrobili to ze swoim sprzętem. Dlatego warto zastanowić się jednak nad kupnem.

Oczywiście nie mówię tu o zakupie od razu nie wiadomo jak ekskluzywnych i sportowych nart z najwyższej półki, tym bardziej że poświęcając zaledwie kilka dni w roku, raczej nie stajemy się z sezonu na sezon zawodowcami. Ale każdy sklep ze sprzętem narciarskim posiada w swojej ofercie narty takie jak np. ELAN PS AMPHIBIO 10 Ti, ROSSIGNOL PURSUIT 100, VOLKL RTM 76, ROSSIGNOL FAMOUS 2. Narty przeznaczone do jazdy rekreacyjnej, dla osób średnio-zaawansowanych, pozwalające na jazdę w różnych warunkach. Pozwolą nam one na dobrą zabawę i niezależnie od tego, czy spędzamy czas zawsze na tym samym szlaku, czy jeździmy w różne miejsca, będą nam służyć przez wiele sezonów i co najważniejsze, będą dopasowane do naszych indywidualnych potrzeb.

MARKI