KONTAKT +48 509 310 603 +48 22 72 886 72 Pn - Pt: 11:00 – 19:00 Sob: 10:00 - 17:00

Sprzęt narciarski specjalnie dla kobiet

05.09.2016

Kobiety i mężczyźni różnią się od siebie wieloma cechami, zarówno tymi widocznymi, jak i tymi nieco bardziej ukrytymi w ich ciałach. Dlatego też wybór sprzętu narciarskiego, w którym istotną rolę gra dopasowanie go do odpowiednich warunków fizycznych nie jest na tyle prosty, żeby obie płcie kupowały ten sam sprzęt. Po co kobieta ma kupować męskie narty, skoro istnieją takie, dopasowane do jej potrzeb, pozwalając na lepsze osiągi, jak i dające dużo lepszy komfort?

Damskie narty

Kobiecy sprzęt narciarski to sprzęt dopasowany wizualnie dla pań, będący dodatkową ozdobą, czy elementem stroju (jak np. narty VOLKL FLAIR 76 ELITE, ELAN DELIGHT MAGICROSSIGNOL FAMOUS 4 ale poza designem wizualnym, są dostosowane do kobiecej anatomii. Narty stworzone dla Pań, są zwykle lżejsze przy zachowaniu odpowiedniej długości, tak samo, jak kobiety są o około 20% lżejsze od mężczyzn przy tym samym wzroście. Pozwala to na zachowanie łatwości jazdy. Zastosowane „damskiej” budowy, pozwala na krótszy promień skrętu, przez co są dynamiczne i reaktywne. Posiadają także inaczej montowane wiązania, nieco przenoszące ciężar do przodu, gdyż anatomia kobiet odchyla środek ciężkości do tyłu.

Damskie buty narciarskie

Buty narciarskie dla Pań, to nie tylko mniejsze rozmiary, ale także inna budowa cholewki, w związku z innym umiejscowieniem mięśnia łydki, niż ma to miejsce u mężczyzn. Przystosowane są też do węższej pięty i poszerzonego przodu. Niektóre z nich, posiadają podwyższenie w rejonie pięty, po raz kolejny przenoszące środek ciężkości.

Po co więc męczyć się na nieprzystosowanym męskim sprzęcie, skoro każdy producent oferuje produkty idealne do potrzeb kobiet?